ISO2MAC852Bez diakritikyEmailMalá domuVytvor si trasu dle vlastních kriteriíMapy míst kdekoli v USA

Obsah
Washington DC, NHL
Annapolis, Bay Bridge
Odjezd do Chicaga
Chicago a blues
K řekám Marka Twaina
Ze St. Louis do Města Elvise Presleyho
Deštěm do Natchez
Do New Orleans
New Orleans, Venice
K Mexického zálivu
Padre Island
K Rio Pecos
Po stopách soudce Beana
V Big Bendu
Operace pouštní bouře - White Sands
S dinosaury do Santa Fe
V Los Alamos a Taos
Od indiánů přes duny až do Skalistých hor
Vánice
Do kouřových hor
Návrat do WDC
Zpět na úvodní stránku

Fotorepo:

Vyber stát:
         
  Jdi na navigační mapu

      
Sponzor stránky
   


Annapolis, Bay Bridge, Adams Morgan (Washington DC, Maryland, USA, březen 2000)

autor: Daniel Máek a Radek Adamec

Jak titulek napovídá i druhý den v USA mamutíci někde byli. Bohužel to příliš nemohou dokumentovat fotografickym materiálem, protože vedoucí výpravy, velký guru a mág automatické převodovky zapomněl ve své rezidenci svůj digitální Olympus... Takže nikdo neuvidí skupinu cestovatelů, kterak zálibně hledí na Bay Bridge, čtyři a půl míle dlouhý most, který se tváří, že každou chvíli spadne. Ale je potřeba ho vidět, protože kousek od něj nějakej pátek bydlel Ernest Hemingway. A na pláži v Chesapeake Bay (kterou přetíná zmíněný most) si zamilovaný Shakespeare výpravy (Ondřej) umyl své legračně bílé nohy v chladné vodě Atlantiku... A přísahal bych, že jsem viděl orla mořského, jak si opravuje hnízdo, ale Mirek se mi vysmál: "To je přeci racek chechtavý.." Ale viděl někdy někdo racka, jak si v zobáku nese do obydlí jehně?

Od Bay Bridge jsme se vrátili do Annapolis, které je asi 300 let hlavním městem státu Maryland. V bedekru se píše, že Annapolis "je bezesporu jedno z nejkrásnějších koloniálních přístavních měst na východním pobřeží." Vzhledem k tomu, že to bylo již druhé město, které autor těchto řádků spatříl, nemůže hodnotit. Nicméně to množství malých pestrobarevných domů a architektura podobná Amsterdamu byla fakt hezounká... (Daniel Málek)

Pro neschopnost autora (Dana) dokončit report z třetíiho dne mu uděluji důtku, což jinými slovy znamená, že ještě jednou a bude to podruhé. A ještě jinak: příště bude vyloučen z možnosti emailovat své milované Irence. Připomenu tedy jen krátce, jelikož za hodinu odjíždíme do Chicaga, že den byl klidný, Mamutíci také. V sedm večer se spořádaně odebrali do knihkupectví na Connecticut ave., kde shodou okolností představoval Jáchym Topol anglický překlad svého nejúspěšnějšího románu Sestra. Mile se styděl, hoši pozorně naslouchali. Hodinu na to jsme vstoupili do prostor české ambasády na krátkou recepci věnovanou té samé události. No, a pak naše kroky - vlastně kola - vedly na Adams Morgan, coby samozvané centrum washingtonského kulturního, lépe řečeno hospodského, života. Posezení s přáteli - za lechtivého popíjení lehčích drinků a jamování několika barevných hochů z Tennessee, se vydařilo.

Bylo by škoda nepřipomenout, že Motyka neboli Mirek, nakoupil novou přezdívku - totiž "Pumpař", začíná být totiž psychologickou brzdou výpravy, jelikož nejeví zájem o žádný z kulturních a civilizačních podnětů Ameriky. Zato ale jančí jako malé dítě při spatření kterékoli benzinové pumpy. Jeho posledním favoritem je společnost Amoco - kvůli kteréž byl včera ochoten podstoupit kýčovitý proces focení - on, značka Amoco a silueta Bay Bridge ve vlnách Atlantiku, respektive Chesapeake zálivu. Toť bohužel vše...pevně doufám, že morálka týmu cestou poroste, a že deník bude daleko popisnější... (Radek Adamec)

 


Jedeme autem, Jiná doprava, Bydlení, Plánujeme trasu, Strava, Národní parky, Fotoreportáže, Dokumenty, Double Life of America, Basic info, Práce v USA

Edited and Designed by Radek Adamec
All rights reserved 1999
Snímky na stránkách byly z 99% pořízeny digitálním fotoaparátem Olympus C1400L a C820L