ISO2MAC852Bez diakritikyEmailMalá domuVytvor si trasu dle vlastních kriteriíMapy míst kdekoli v USA

Obsah
Washington DC, NHL
Annapolis, Bay Bridge
Odjezd do Chicaga
Chicago a blues
K řekám Marka Twaina
Ze St. Louis do Města Elvise Presleyho
Deštěm do Natchez
Do New Orleans
New Orleans, Venice
K Mexického zálivu
Padre Island
K Rio Pecos
Po stopách soudce Beana
V Big Bendu
Operace pouštní bouře - White Sands
S dinosaury do Santa Fe
V Los Alamos a Taos
Od indiánů přes duny až do Skalistých hor
Vánice
Do kouřových hor
Návrat do WDC
Zpět na úvodní stránku

Fotorepo:

Vyber stát:
         
  Jdi na navigační mapu

      
Sponzor stránky
   

Blues Highway - Mamutíci v USA, Washington DC (Washington DC, USA, brezen 2000)

autor: Radek Adamec, Ondřej Neumann, Daniel Málek, Miroslav Motejlek

Takže se ještě ani rok s rokem nesešel a už je tady zase máme. Mamutíci překonali oceán v pondělí 27.března a zhruba půl hodiny po sedmé večer byli mnou vyzvednuti v New Yorku na nejškaredějším letišti Ameriky - totiž na JFK Airport. Kontrolním stanovištěm INS (imigrační policie) prošli jako nůž máslem, což jinak řečeno znamená, že výpravě podél řeky Mississippi nic nebrání v cestě.

Sluší se říci, že složení nynější "expedice" doznalo podstatné změny. Oproti loňskému roku vypadl pan Kuchyňka David (viz. Mamutíci na cestách), jehož vystřídal Mirek - znalý čísel a vůbec všeho, co potřebuje šéf ekonomiky v Lidových novinách vědět. Služebními seniory týmu tedy zůstávají Ondřej a Radek, coby autor stránky, nápadů, řidič a vůbec takový ten kluk do nepohody. Jelikož tento první raport píši v úterý v jednu v noci a za vydatného zařezávání zbytku výpravy - tudíž bez kontroly cenzorů - počítám, že ta trocha samochvály je na místě a projde bez větších ústrků a posměšků. Nu, zbývá představit posledního člena - Dana - rovněž novináře přezdívaného asociační král, nebo také "rohlík".

Proč Mamutíci? No, jednoduše proto, že naše tělové schránky připomínají spíše tyto prehistorické tvory, než útlé šviháky televizního typu.

Proč Blues Highway? Protože naše dubnová výprava je zaměřena na průzkum povodí řeky Mississippi, která je, zejména v jižních partiích, původním zdrojem skvělé muziky a hlavně Blues. Trasa je prozatím vytýčena v ose Chicago - New Orleans s velkoryse plánováným prostorem pro improvizaci. Odjezd je stanoven na čtvrtek 30. března.

Zleva: Dan, Ondrej a Mirek po priletu na JFK Airport
Zaciname slavit shledani Mirek ve vsi spokojenosti Unava zacíná busit na dvere
Vydrzeli jsme az do rána
Na obede v indické restauraci Mirek pred Bílým domem Mirek pred budovou Capitolu V MCI center na NHL V MCI center na NHL

V pondělí kolem půlnoci jsme tedy dorazli z NY do WDC a notně schváceni se vrhli do lednice pro lahváče. Neblahé tušení se zvrátilo v realitu. Snad proto, že jsme si měli tolik co říci, snad proto, že unavená a dehydratovaná těla vyžadovala permanentní péči, jsme se doslova "prochlastali" (omlouvám se všem za tento slovník) do nového dne. Osobně jsem usnul něco po sedmé a Mirek jakbysmet.. Ondřej s Danem ještě chvíli oblažovali z balkónu uspěchané pracanty, kvůli čemuž si prý vysloužili značně odsuzující pohledy. Dokonce jim při tom poklidném provokování pracujícího lidu upadla lahev piva k sousedům na terásku. Bilance byla úctyhodná - při poledním úklidu bylo nalezeno něco kolem 55 prázdných pivních flašek a plechovek. Podotýkám, že Nicol vypila čtyři a Mirek tři, poněvadž se celou noc držel ponejvíce vína. K tomu padla jedna litrová skvělá patnáctiletá skotská singel malt whisky.

Po obědě jsem vyrazil do města za nákupy avšak pouze s Mirkem, kterého přeci jen těch pár hodin spánku postavilo na nohy. Pár věcí nakonec viděl, přičemž se jako jediný z partičky může veřejně pochlubit obrázky z Capitolu a Bílého domu.

Ondřeje s Danem jsme vyzvedli před šestou, sedli na metro, dojeli do MCI Center, obětovali každý 40 dolarů a viděli NHL v přímém přenosu. Fakt je, že Capitals neměli s nejslabším celkem soutěže z Atlanty žádné větší potíže, což poněkud ubralo dramatičnosti zážitku. Avšak nakonec, celkově sedm gólů, upevnilo pocit dobře investovaných peněz. Pozdní večer se obešel bez překvapení v poklidné atmosféře a po dobré večeři - vejce na slanině - jsme se odebrali na kutě. Tedy až na mě, který ještě do dvou ráno plašil u internetu...Jedeme autem, Jiná doprava, Bydlení, Plánujeme trasu, Strava, Národní parky, Fotoreportáže, Dokumenty, Double Life of America, Basic info, Práce v USA

Edited and Designed by Radek Adamec
All rights reserved 1999
Snímky na stránkách byly z 99% pořízeny digitálním fotoaparátem Olympus C1400L a C820L