ISO2MAC852Bez diakritikyEmailMalá domuVytvor si trasu dle vlastních kriteriíMapy míst kdekoli v USA

Zpět na mapu
Seznam autorů


Vyber stát:   

Sponzor stránky

Online Info: New Mexico  (anglicky)
Místo
Autor + Email
Web
Je libo Pershing či Patriot? - Posádkové město Alamogordo se hodí k přespání, doplnění zásob a také návštěvě unikátní rezervace White Sands - Bílé písky. Nedaleko odtud se můžeme rovněž podívat na slavnou vojenskou základnu White Sands Misille Range a zblízka si prohlédnout balistickou raketu Pershing či raketový systém Patriot.
Roswell: hlavní město ufounů Vydáme-li se na jihovýchod Nového Mexika, nemůžeme vynechat Roswellu. Tohle městečko je největším výrobcem vlněné příze v USA. Především je ale hlavním světovým městem příznivců UFO a mimozemských fenoménů.
Bílé písky: Alabastr v porodnici atomové bomby Husté šedivé mraky dosedly na ztichlé Alamogordo. Kus papírové sáčku nejprve poskočil, pak se roztancoval ulicí a v sílícím vichru zmizel ve víru prachu. Během několika vteřin dosáhla písečná bouře maxima a stejně rychle se vytratila. Ve stejném okamžiku se roztrhanými mračny snáší k zemi černá silueta bitevního letounu. Míří k letecké základně Holloman, která je součástí obří vojenské báze pokrývající protaženou 300 kilometrovou nudli údolí White Sands - Bílé písky.
The town of Hillsboro - vesnička, kde pes ještě nechcíp' - Na nároží stál kovboj. Jeho koně jsme nespatřili, ale v ruce měl štětec. Za páskem s ohromnou stříbrnou sponou mu viselo kladivo a v neuvěřitelně bílých zubech držel pár hřebíků. Když je zatloukl, přátelsky nás pozdravil a nechal se vyfotografovat...
Tři zázraky Santuario de Chimayo (únor 2001) - Odhozené berle, slepecké hole, zašlé fotografie narozených ratolestí. Amulety, rudě planoucí svíce a obrázky svatých. Pozoruhodná výzdoba stěn chimayského kostela a všehochuť kultovních předmětů nejvíce připomíná rituální místa woo-doo a teprve v poslední řadě katolický kostel
Ženění v Novém Mexiku je jednoduché - Kde jsou Jemézské Hory a proč by se tam proboha někdo jel ženit? Jemézské hory jsou jednou velikou vulkanickou kalderou, jednou z největších na zemi. No dobře - to může zajímat geologa, ale proč se tam jet ŽENIT...
Lyžování v Taos bere dech (Taos Ski Valley, únor 2001) - Dále až na hřeben Kachina Peak to jde jen po svých. Řada milovníků náročných terénů ovšem naváhá a s lyžemi na ramenou vyrážejí za adrenalinovým dobrodružstvím a úchvatnými rozhledy do taoského údolí. Předlouhé rigoly neupravených srázů křižují vyježděná eska lyžařských fajnšmekrů.
Modré jezero lidu Taos Pueblo - Svérázné městečko je bez elektřiny a vodovodu - tak velí tradice. Většina Indiánů proto žije za zdmi puebla životem běžných Američanů. Mají auta, příjemné dony, rodiny... Do puebla jezdí jen do práce. Starost o pueblo je starostí o živobytí. Turisté jsou totiž jediným příjmem.
Taos Pueblo - Všichni vědí, že původními obyvateli Ameriky byli Indiáni. Jak ovšem tito lidé žili?
El Moro - Skála nápisů - nedaleko hranic s Arizonou se zvedá příkrá skála El Morro. Již prehistoričtí Indiáni objevili, že u paty skály se skrývá hluboká prohlubenina, naplněná téměř po celý rok vodou.
Carlsbad Caverns National Park - obří systém jeskyň na jihovýchodě Nového Mexika
White Sands - písečné duny křídovce v srdci vojenských základenJedeme autem | Jiná doprava | Bydlení | Plánujeme trasu | Strava | Národní parky | Fotoreportáže
Dokumenty | Double Life of
America | Basic info | Práce v USA


Edited and
Designed by Radek Adamec All rights reserved 1999™
Publikování nebo šírení obsahu Ameriky v kostce je bez souhlasu autora zakázáno.