ISO2MAC852Bez diakritikyEmailMalá domuVytvor si trasu dle vlastních kriteriíMapy míst kdekoli v USA

Navigační mapa
Seznam autorů


Sponzor stránky

Malá předmluva

Vážení přátelé, náhodní návštěvnící
i skalní
příznivci serveru Amerika v kostce,

Přibližně před čtyřmi roky jsem se hnal s přáteli napříč Spojenými státy, nebylo to poprvé ani naposledy. Avšak tehdy se poprvé zrodil plán podělit se s jinými přáteli – těmi co s námi nemohli a tak jen slepě záviděli – o naše cestovní zážitky. Stačil na to notebook, mizivé znalosti s výrobou webových stránek a pak jen telefonní přípojky v kempech, motelech, pumpách… a také, pochopitelně, každodenní večerní psaní a usílí dostat naší produkci druhý den na síť (internet). Ono to šlo! Nyní nás měli (ti, co slepě záviděli) každý den na očích. Tahle zábava se setkala s nesmírným zájmem. Přišlo mi škoda vzniklé stránky nechat ležet ladem a tak přibývaly další a další a další... Pak následovalo třídení, předělávání, učení se, a zase předělávání – nu, a Amerika v kostce, internetový průvodce, byla na světě.

Zhruba někdy na začátku října loňského roku (2001) jsem usedl poprvé před obrazovku, stiskl klávesu a napsal první větu. To byla chvíle, kdy ve mně dozrál pocit, že webové stránky si zaslouží svého tištěného bratříčka a já také, neboť by to bylo takové hezké završení mého cestování po Spojených státech. Od toho prvního ťuknutí pak uteklo pět měsíců, kdy se rodila stránka za stránkou, skanovaly fotky – vlastně šlo o dost vysilující práci. Ale nakonec to asi dobře dopadlo. Ostatně – ti, kdo z vás si průvodce koupí, posoudí nejlépe, jaký je.

Přeji vám na cestách přinejmenším to, co jsem sám v USA prožil a viděl.
Radek Adamec (autor stránky)


Co v průvodci naleznete?

-         především poměrně podrobné informace o 17 západních státech USA, národních parcích, městech a mnoha zajímavostech. Místa jsem seřadil do přehledně plánovaných a optimálně zvolených tras, které lze nejrůzněji kombinovat s ohledem na čas a chuť. Při jejich sestavování jsem v nich zohlednil své nejlepší zkušenosti s cestováním vozem.

-         rady, které jistě ocení zejména lidé z České republiky, neboť průvodce je zaměřen především na tzv. budget traveling – čili levné cestování. Dozvíte se tedy, kde a jak ušetřit, jak nejlépe naplánovat svou vlastní trasu a spoustu dalších drobných ale velmi užitečných doporučení.

-         každé místo v průvodci je také vybaveno nabídkou ubytování – ať už v kempech nebo motelech, včetně ceny a otevírací doby


Kde průvodce koupit

  • Kniha by měla být k dostání prakticky ve všech větších knihkupectví či specializovaných prodejnách s cestovatelskou tématikou
  • Objednat si ji rovněž můžete online na stránkách nakladatelství Freytag & Berndt
  • Průvodce stojí 249 Kč, má 216 stránek, obsahuje 160 barevných fotografií a 9 orientačních map

  Výňatky z průvodce:


Jedeme autem | Jiná doprava | Bydlení | Plánujeme trasu | Strava | Národní parky | Fotoreportáže
Dokumenty | Double Life of
America | Basic info | Práce v USA


Edited and
Designed by Radek Adamec All rights reserved 1999™
Publikování nebo šírení obsahu Ameriky v kostce je bez souhlasu autora zakázáno.