ISO2MAC852Bez diakritikyAmerická ambasáda v PrazeCeská ambasáda v USA - Washington DCOstatní typy amerických vízEmailMalá domu

Dokumenty
Turistická víza
Žádáme s předstihem
Pozvání do USA
Formulář I94
Celní deklarace
Řidičský průkaz
Postup
Postup žádosti o vízum
Ostatní víza
Ostatní typy víz
Kontakty
Důležité kontakty


Sponzor stránky
   

Jak žádat o americké vízum
(postup převzat ze stránek americké ambasády v Praze)

Žádosti bývají většinou vyřízeny během 7 - 10 pracovních dnů ode dne podání na velvyslanectvi. Pokud je žadatel vyzván k osobnimu pohovoru, může vyřizení žádosti o víza trvat až 6 týdnů. Rychlému vyřízení žádosti pomůže, pokud předložíte co možná nejvíce dokumentů týkajících se vašich závazků k vlastni zemi, cestovních plánů a potvrzeni o zaměstnání. Netelefonujte na konzulární oddělení s dotazy na vaší žadost.

Co potřebujete předložit při žádosti o vízum:

  • Platný pas
  • Kompletně vyplněnou žádost o víza (k dostání na velvyslanectvi)
  • 1x fotografii pasového formátu
  • Potvrzení o zaplacení poplatku za vyřízení žádosti o víza (za každého žadatele včetně dětí)
  • Potvrzeni o zaplacení poplatku za kurýrní službu (za každý pas)
  • Kurýrní obálku nadepsanou Vaším jménem, adresou a kontaktnim tel. číslem (k dostaní na velvyslanectvi)
  • Další dokumenty, potřebné k udělení víza, podle druhu Vaši cesty

Bližší informace o dalších typech víz

Každý žadatel vloží všechny požadované dokumenty do připravené obálky a vhodí ji do schránky (drop box), umistěné v přízemí velvyslanectví.

Velvyslanectví přijímá žádosti jak od českých občanů tak i cizinců, žijících a pracujících v ČR. Všem cizincům, kteří nemaji v ČR vyřízeno povolení k pobytu a v ČR nepracují, velvyslanectví doporučuje podat si žádost o vízum v jejich vlastní zemi.

Pohovor
Jak už bylo uvedeno výše, žadatele mohou být pozváni k osobnímu pohovoru. Datum určené k pohovoru se nedá změnit, pouze v případě vážné nemoci nebo úmrti v rodině v USA.

Netelefonujte a nežádejte konzulární odděleni o změnu data vaší schůzky, pokud se vás netýkají výše zmíněné důvody.

Zde si ovšem neodpustím poznámku o bohorovnosti amerických úředníků. Pokud by podobné opatření zavedla česká ambasáda, Američané by pohrozili přinejmenším bombardováním. Nemá ale cenu to dále rozvádět...

Poplatky
Poplatky za vyřízení žádosti se na velvyslanectví již nepříjímají. Mohou byt uhrazeny v kterékoli pobočce ČSOB, na poště anebo bezhotovostním převodem z kterékoliv banky a to na účet u ČSOB 8010-0900852073/0300. Poštovní poukázky i bankovní příkazy k úhradě jsou k dostaní na velvyslanectví USA.

Výše poplatku je ekvivalentem částky $45, což pri současném kurzu Kč 44,- za 1 US$ činí Kč 1.980,-. Při změně kurzu budou jak pošta tak i ČSOB včas informovány o výši poplatku.

Doručení
Pasy budou žadatelům doručeny zpět kurýrní službou, na velvyslanectví se nedají osobně vyzvednout.

Je proto nutné zaplatit další poplatek Kč 150,- za každý pas. Poštovní poukázky k úhradě této služby jsou rovněž k dostání na velvyslanectví. Číslo účtu kurýrní služby ALL RIDE je u ČSOB 0040010600073043/0300.

Upozornění:
Pokud k platbám použijete nesprávná čísla účtu. Vaší žádost nebudeme moci vyřídit. Zároveň je důležité, abyste uvedli na žádosti o víza správnou adresu kvůli doručení pasů kuýrní službou.

Velvyslanectvi USA neprijima zadosti o viza postou.

Konzulát Spojených států amerických je uzavřen během amerických i českých státních svátků.

 Spolupráce s cestovními kancelářemi
Žádost o vízum můžete podat take prostřednictvím některé z cestovních kanceláří, registrovaných na US ambasádě. Vyřízení víz takto podaných může být uspíšeno, avšak CK si účtují za poskytnuté služby účtují ještě další polatky.

Informace
Pokud
žádáte další informace o vízech v českém jazyce, vytočte 14000 kdekoliv v České republice od 7.00 - 19.00 hod. pondělí až pátek. Faxy mohou byt zaslány na č. 02-5753 4028, ujistěte se však, prosim, že jste uvedli zpáteční faxové číslo.Jedeme autem, Jiná doprava, Bydlení, Plánujeme trasu, Strava, Národní parky, Fotoreportáže, Dokumenty, Double Life of America, Basic info, Práce v USA

Edited and
Designed by Radek Adamec All rights reserved 1999™