ISO2MAC852Bez diakritikyEmailMalá domuVytvor si trasu dle vlastních kriteriíMapy míst kdekoli v USA

Zpět na mapu
Seznam autorů


Vyber stát:   

Sponzor stránky


Online Info: Nevada (anglicky)
Místo
Autor + Email
Web
Pustou zemí zlaté Nevady (Nevada) - Půlhodina jízdy na severozápad od Las Vegas dálnicí č. 95 stačí důkladně pročistit hlavu a vytlačit vzpomínky na přecpané ulice velkoměsta. Tam totiž leží záhádná Area 51, město duchů Goldfield a zlatonosné Tonopah.
Do Las Vegas za moderním uměním (Nevada) - Z nevadské pouště ještě občas v noci zabloudí do okrajových čtvrtí Las Vegas kojoti. Přesto se žádné jiné město v Americe nerozvíjelo tak bouřlivě jako právě Las Vegas - před padesáti lety tu žilo 20 000 obyvatel, dnes 1,5 miliónu.
ČTK, Frankfurter Rundschau
-
Las Vegas II. - The Strip - Tak jste tu všichni? Půjdem se projít po Las Vegas Bulevárdu a okolí a já Vám ukáži, co je zde nového.
-
Las Vegas I. - město v poušti - Las Vegas? Obrovská kasina, profesionalní hráči, alkohol a spousta reklam? Co takhle vysoké výhry, přepychové pokoje v hotelech a nákladná kabaretní představení. Jak už to bývá, skutečnost je jiná - ale jen trochu.
-
Klenot v moři pelyňku (Great Basin NP, srpen 2000) Kombinace nízkých teplot a nadmořské výšky vykouzlily nejvzácnější klenot parku: totiž ježaté seskupení borovic, které jsou s 5000 lety považovány za nejstarší žijící organismy planety.
Nejopuštěnější asfaltka Ameriky (duben 2000) - Pozornosti by neměl ujít Austin. Jedna z nejlépe udržovaných hornických vesniček západu. Zachovalé salóny s falešnými štíty navozují atmosféru poloviny 19. století a vybízejí po několika hodinách jízdy vyprahlým krajem ulehčit peněžence.
Reno - nepovedaný bratr Las Vegas Reno, duben 2000) - Rok 1931 byl rozhodující. Nevada legalizuje hazard a Reno nastupuje dráhu gamblingu. Blízkost hranice a oblíbeného jezera Tahoe z něj činí spádovou oblast pro řadu Kaliforňanů. (autor: Radek Adamec)
Las Vegas - óóó, jak uchvacujícíJedeme autem | Jiná doprava | Bydlení | Plánujeme trasu | Strava | Národní parky | Fotoreportáže
Dokumenty | Double Life of
America | Basic info | Práce v USA


Edited and
Designed by Radek Adamec All rights reserved 1999™
Publikování nebo šírení obsahu Ameriky v kostce je bez souhlasu autora zakázáno.