ISO2MAC852Bez diakritikyEmailMalá domuVytvor si trasu dle vlastních kriteriíMapy míst kdekoli v USA

Zpět na mapu
Seznam autorů


Vyber stát:   

Sponzor stránky

Online Info: Colorado  (anglicky)
Místo
Autor + Email
Web
Ztracený svět (Colorado) - Po dvaceti minutách prosvítí šeď kamene zelenkavá hladina řeky Green. V úžasných meandrech se vine rajským údolím až k ústí gigantické strže. Mohutná skaliska po obou stranách jakoby strážila vstup do ztraceného světa - nikoli náhodou, vždyť za nimi je národní monument Dinosaur s největším nalezištěm koster veleještěrů na světě.
Denver - Hlavní město Colorada stojí v místech ostrého geologického rozhraní, které v řádech desítek minut jízdy osobním vozem odděluje ploché roviny Velkých plání – Great Plains od strmých štítů Skalistých hor. První kapitolu Denveru a ostatně i moderních dějin Koloráda napsal v roce 1858 prospektor William Russell, který u potoka Cherry Creek objevil zlaté valouny.
Kam zmizeli Anasáziové - Národní park Mesa Verde, který leží na jihozápadě státu Colorado, byl neplánovanou zastávkou na cestě na západ. Tento park od ostatních však má s přírodou pramálo společného. My jsme si tuto cestu nazvali "výlet do daleké minulosti".
Z Four Corners do Mesa Verde (Kolorádo) - V dáli se tyčí zasněžené kopce pohoří San Juan a 10 mil za Cortezem vjíždíme do Mesa Verde NP. U vstupu dostáváme mapu a pak stoupáme serpentinami na náhorní plošinu Mesa Verde (Zelený stůl). Tady se kolem roku 1200 usadili Anasaziové a vybudovali svá skalní města.
Za fotografií na Kolorádskou plošinu (Colorado Plateau) - O náhorní plošině ležící na hranici čtyř států bylo napsáno mnoho. Asi proto, že právě zde leží nejkrásnější parky amerického západu. Přestože sem jezdím s fotografy často, vždy mě tento kout země překvapí.
Montana Club
Tajemné věže Opuštěného údolí trápí vědce (Hovenweep National Monument, únor 2001) - Archeologové dodnes žasnou při pohledu na vysoké kruhové věže. Otazníky v jejich myslích vyvolává zejména důvod, kvůli němuž tito předchůdci amerických Indiánů stavěli budovy podobné střílnám či strážným věžím. Žádné stopy otevřeného nepřátelství vůči "lidem z kaňonů" totiž vědci neobjevili.
Great Sand Dunes National Monument - ...a pak to začalo. Byli jsme v dunách. Vítr ostrý jako břitva hnal tuny písku z levoboku, a naše těla, lýtka, krky a vše co bylo nechráněno trpělo soustavnou masáží...Jedeme autem | Jiná doprava | Bydlení | Plánujeme trasu | Strava | Národní parky | Fotoreportáže
Dokumenty | Double Life of
America | Basic info | Práce v USA


Edited and
Designed by Radek Adamec All rights reserved 1999™
Publikování nebo šírení obsahu Ameriky v kostce je bez souhlasu autora zakázáno.